Сервіс у часі військового стану надає послуги спеціалістам безкоштовно
Юридичні консультації онлайн в веб-сервісі DealOk

Що робити, якщо втратив паспорт?

Як відновити в Україні загублений паспорт, термін та які документи необхідні
Що робити, якщо втратив паспорт?

Як відновити втрачений паспорт

Втрата паспорта – неприємна ситуація. Без паспорта неможливо вирушити у подорож і зробити десятки важливих справ. Попадання документа в руки шахраїв може спричинити низку неприємних наслідків - від взятих на ваше ім'я кредитів до більших авантюр. Звичайно, насамперед виникає питання: "що робити при втраті паспорта?".

Всі ми хоч раз чули, що при виявленні зникнення рекомендується негайно звернутися до державної служби для відновлення. Але в яку саме? Скільки часу забере процес відновлення?

У цій статті ми розповімо вам що робити, якщо ви втратили паспорт і в які інстанції звернутися.

Якщо ваш паспорт було викрадено, рекомендуємо звернутися до поліції та написати заяву. Це стане вашою "страховкою" на випадок попадання документа в руки зловмисників. Вони не зможуть провернути шахрайські схеми, а також ваша заява може бути доказовою базою в суді.

Після написання заяви до поліції необхідно звернутися до міграційної служби або центру надання адміністративних послуг.

Підготовка документів на відновлення паспорта

  • Подання заяви про втрату документа;
  • Отримання виписки з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Цей документ свідчить про порушення кримінальної справи.
  • Збір чеків про сплату адміністративного збору або штрафу;
  • Довідка з реєстраційним номером картки платника податків;
  • Довідка про місце проживання.

Важливо повідомити державні органи про наявність дітей, шлюбу чи розлучення, надавши свідоцтва.

Якщо паспорт пошкоджено

Ми розповімо, як поновити паспорт в Україні, якщо документ сильно пошкоджений. Бувають ситуації, коли документ отримує механічні ушкодження від домашніх тварин, маленьких дітей, обгорає під час пожежі. У цих та інших випадках документ можна відновити. Необхідно надати зіпсований паспорт, фото, оригінали документів, свідоцтв, які після оформлення будуть повернуті. Старий паспорт вилучається.

Відновлення ID-картки

Якщо втратив паспорт, його замінюють на електронний варіант. Для відновлення необхідно звернутися до відділення міграційної служби. Фотографії приносити не потрібно, їх зроблять на місці.

Як швидко можна відновити паспорт

Відповідно до законодавства термін виготовлення нового документа становить 20 робочих днів з моменту подання заяви. Державний орган пропонує термінове виготовлення документів із доплатою. Термін термінового виготовлення становить близько 10-14 робочих днів.

Скільки коштує відновити паспорт

Виготовлення не термінового паспорта протягом 20 робочих днів коштує 365 грн., термінового - 489 грн.

Штраф за втрату паспорта

Згідно зі статтею 198 кодексу України про адміністративні правопорушення, за недбале звернення, псування або втрату документа громадянин зобов'язується сплатити штраф у розмірі 17-51 грн. Середній розмір штрафу становить 34 грн. У деяких випадках державні органи не стягують штраф, а громадянин обмежується попередженням.

Тимчасовий паспорт

Якщо у справі поновлення паспорта ведеться розслідування, термін заміни може тривати до 2 місяців. У цьому випадку міграційна служба видає тимчасовий паспорт на термін дії до 1 місяця, який необхідно продовжувати до отримання постійного документа.

Ми розповіли, що робити, коли втратив паспорт і до якого органу звертатися для його відновлення. Сподіваємося, що ця стаття виявилася корисною, і ви незабаром відновите документ.

Наступні статті