Сервіс у часі військового стану надає послуги спеціалістам безкоштовно
Юридичні консультації онлайн в веб-сервісі DealOk

Форми та види угод з нерухомістю

Види угод з нерухомістю, що таке угода з нерухомістю та які бувають форми угод
Форми та види угод з нерухомістю

Що таке угода з нерухомістю

Угода з нерухомістю – це будь-які дії громадян або юридичних осіб, спрямовані на зміну чи припинення цивільних прав та обов'язків щодо об'єкта нерухомості. Сюди входить оформлення будинків та котеджів, продаж квартир, укладання договору дарування, спадщини, розділ ділянки, оформлення актів на землю, виписки з єдиного земельного кадастру, оформлення технічного та будівельного паспорта, отримання довідки про надання поштової адреси.

Види угод з нерухомістю

Види угод з об'єктами нерухомості регламентує Цивільний кодекс України.

 • Договір купівлі-продажу квартири чи будинку. Являє собою письмову та нотаріально завірену угоду на передачу об'єкта нерухомості. Сьогодні є найпоширенішим способом купівлі-продажу ділянок, квартир, будинків, котеджів.
 • Договір дарування – документ, завірений нотаріусом на передачу об'єкта нерухомості у дарунок. Разом із подарунком новому власнику переходять усі обов'язки, пов'язані із об'єктом.
 • Приватизація. Представляє договір між фізичною особою та державою на безоплатний перехід нерухомості у власність громадянина.
 • Будівництво. За законом не можна розпочинати будівництво на своїй землі без попереднього отримання дозвільних документів.
 • Договір міни або обмін – це нотаріально закріплена угода, що підтверджує зміну власників у двох об'єктів нерухомості одночасно. Угода може відбуватися безкоштовно або з доплатою.
 • Іпотечна угода. Подає договір між банком та фізичною особою на надання розстрочки платежів на нерухомість. Купуючи нерухомість банк є власником, а фізична особа – користувачем до виплати вартості, зазначеної у договорі.
 • Оренда нерухомості передає права користування квартирою, будинком, землею на обумовлений у договорі термін за фіксовану плату.

Угоди з об'єктами нерухомості

Угодою є будь-яка дія, що веде до цивільно-правових наслідків: виникнення, зміни або припинення прав та обов'язків. Угода може бути односторонньою, наприклад, видача довіреності та багатосторонньою, що споріднює її з договором. Багатосторонні договори та угоди завжди вимагають узгодження між сторонами-учасниками.

Ми розглянули основні типи угод з нерухомістю та їх відмінні риси.

Слід пам'ятати, що всі види угод із нерухомістю вимагають перевірки фахівцями. Сьогодні на ринку можна зустріти не добропорядних продавців та покупців. Для захисту своїх інтересів необхідно звернутися до фахівців, які:

 • Проведуть юридичну перевірку об'єкта нерухомості перед покупкою;
 • Проведуть перевірку продавця/покупця;
 • Проведуть перевірку щодо повноти оформлення документів та законності схеми відчуження;
 • Детально вивчать договір купівлі-продажу та узгодять усі моменти з клієнтом;
 • Нададуть юридичний супровід під час підписання договору.

У статті ми розповіли про види угод з нерухомістю, основні терміни та важливість юридичного супроводу купівлі-продажу.

Наступні статті