Сервіс у часі військового стану надає послуги спеціалістам безкоштовно
Юридичні консультації онлайн в веб-сервісі DealOk

Як змінити фотографію у паспорті в Україні?

Як змінити фотографію в паспорті, порядок та термін процедури заміни фото в паспорті в Україні
Як змінити фотографію у паспорті в Україні?

Як змінити фотографію в паспорті

Мало хто знає про те, що заміна фото в паспорті є обов'язковою процедурою двічі у житті - у 25 і 45 років. Це пов'язано з віковими змінами обличчя. Деякі люди змінюються до невпізнаваності. Щоб уникнути незрозумілих ситуацій у травні 1992 року було введено чинне правило. Якщо ви не переклеїли фото вчасно, документ вважається недійсним і підлягає заміні. Ви не можете здійснювати банківські операції, брати кредити, звертатися в державні інстанції. Також ви не можете продати або придбати рухоме та нерухоме майно, брати участь у виборах та брати участь у оформленні угод. Якщо термін «просрочки» перевищує місяць, то людині доведеться оплатити штраф у розмірі від 17 до 51 грн.

Як замінити фото в паспорті

Як ми вже писали, всі хто мають паспорти старого зразка в 25 і 45 років повинні змінити старе фото на нове. Для цього громадяни можуть звертатися у державну міграційну службу чи районний центр адміністративних послуг. Срок заміни фото в паспорті в Україні займає до 5 днів.

Є ще один варіант - зверніться за допомогою до юриста. Вартість послуг - 800 грн.

Плановая зміна фото без “просрочки” абсолютно безкоштовна.

Замінити фото в паспорті - які потрібні документи

  • Підготуйте оригінал паспорта громадянина України;
  • 2 фото форматом 3,5Х4,5 см;
  • Заповніть заяву на вклеювання фотокарточки.

Сьогодні не обов'язково звертатися за допомогою за місцем прописки. Достатньо  записатися по телефону або прийти в центр надання адміністративних послуг за фактичним місцем проживання. Далі Міграційна служба сама робить повідомлення про необхідність заміни фото в паспорте.

Коли можуть відмовити в заміні фото в паспорті

Не дивлячись на просту процедуру заміни фотографій у паспорті, існують ситуації, при яких державний орган може відмовити у наданні послуг:

  • Якщо особа-заявитель не досягла 25 або 45 років;
  • Особа надала меншу кількість фотографій або фотокарточки не відповідають необхідному формату;
  • Попередньо особа не оплатила штраф за просрочку.

ID-картка при зміні фото

Сьогодні замість планової заміни фото можна оформити ID-карту. Паперові паспорти мають ряд недоліків і сильно зношуються. З 2016 року почали видавати ID-карти, а паперові паспорти старого зразка більше не видають. Для оформлення карт необхідно підготувати паспорт і надати документ у відділенні міграційної служби. Зазначимо: попередньо робити фото на документи не потрібно, їх роблять на місці.

Важливо: не забувайте шаблон із PIN-кодом і PUK-кодами, у протилежному випадку без них чіп, встановлений на карті, не зможе повноцінно працювати. Для осіб, які не досягли 18-ти літнього віку, ID-карта оформлюється на 4 роки. Для людей старше 18 років - на 10 років. Оформлюють і видають документ в Міграційній службі.

Як отримати пластиковий паспорт

  • Надати державному органу старий паперовий паспорт;
  • Надати оплаченную квитанцію;
  • Можуть знадобитися наступні документи: свідоцтво про шлюб, свідоцтво народження дитини (якщо такі є).

Строк виготовлення не термінового пластикового паспорта - 20 робочих днів. Послуга коштує 279 грн. Виготовлення термінового пластикового паспорта протягом 10 днів - 366 грн. Квитанцію ​​про оплату необхідно зберігати до видачі документа.

Ми розглянули питання: де можна змінити фото в паспорті, особливості подачі та терміни виконання замовлення.

Наступні статті