Сервіс у часі військового стану надає послуги спеціалістам безкоштовно
Юридичні консультації онлайн в веб-сервісі DealOk

Яка мінімальна заробітна плата в Україні?

Мінімальна зарплата в Україні, розмір мінімальної заробітної плати в Україні на 2021-2022
Яка мінімальна заробітна плата в Україні?

Мінімальна зарплата в Україні

Сьогодні багато хто говорить про мінімальну заробітну плату. У цій статті ми спробуємо розібратися з поняттям мінімальної зп та розміром оплати праці, встановленим державою.

Що таке мінімальна зарплата

Мінімальна заробітна плата – це встановлений державою розмір заробітної плати за просту чи некваліфіковану працю. Розмір оплати праці за місяць не може бути нижчим за цю суму відповідно до Кодексу законів про працю України та Закону України “Про оплату праці”. Погодинна зп використовується багатьма підприємствами, коли недоцільно встановлювати ставку для кожного найманого співробітника та раціональніше розраховувати оплату за кількістю витраченого робочого часу.

Також погодинна оплата використовується фізичними особами-підприємцями, які працюють із людьми за наймом. Фізичні та юридичні особи, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу за невиконання зобов'язань, зазначених у законодавстві про працю.

Мінімальний розмір заробітної плати визначається згідно із Законом "Про Державний бюджет" на поточний рік. Цей показник щорічно варіюється та переглядається. Під час формування суми враховуються пропозиції представницького органу об'єднань профспілок та органів об'єднання організацій роботодавців.

Яка мінімальна зарплата в Україні

На сьогодні мінімальна зарплата в Україні у 2021 році становить 6000 грн. За офіційними даними, з 1.12. 2021 року оплата праці зросте до 6500 гривень.

Також Кабінет Міністрів планує підвищення мінімальної офіційної зарплати в Україні з 1.10.2021 року на 200 грн. Ці дані прописані у законопроекті про держбюджет на 2022 рік. Крім того, передбачається збільшення заробітної плати працівників державних органів на 6.2%.

Доплата до мінімальної зарплати

Мінімальна зп – це фінансовий показник, нижче якого роботодавець немає права оплачувати працю найманого працівника. Якщо зарплата найманого працівника не дотягує до мінімуму з урахуванням премій, доплат та надбавок, то такий випадок розглядається окремо у бухгалтерії підприємства та працівнику нараховується доплата до мінімальної зарплати.

Що не входить до мінімальної зарплати:

  • Робота в несприятливих умовах та в умовах підвищеного ризику для здоров'я;
  • Робота в нічний час;
  • Понаднормова робота;
  • Виїзна робота;
  • Премії до свят та ювілеїв.

Ми розглянули дані про оплату праці та мінімальну зарплату в Україні на 2022 рік. Важливо враховувати той факт, що суму регулярно переглядають, тому не можна точно сказати, яка мінімальна зарплата в Україні буде через кілька років.

Наступні статті